Bramy kute


Bramy kute wykonywane w naszej firmie wyróżniają się na tle innych Polskich zakładów głównie jakością wykonania. Każdy detal w naszych bramach jest przemyślany i starannie wykonany. Nad naszymi bramami pracują ludzie z pasją, nasze wyroby nie mają nic wspólnego z produkcją masową, są zawsze produktem indywidualnym. Nasze kute bramy wykonujemy w taki sposób aby uzyskać maksymalne zadowolenie naszych klientów.

Przykłady kutych bram wykonanych przez naszą firmę:

Bezpłatnie wycenimy dla Państwa dowolną realizację. Wykonamy każdy wzór.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Działamy na terenie całej Polski i za granicą
Rodzaje bram kutych

Nasze kowalskie bramy wytwarzamy w kilku podstawowych wariantach:


Bramy dwuskrzydłowe

Bramy dwuskrzydłowe to najczęściej wykonywany typ bramy wjazdowej w Polsce. W naszym zakładzie takie bramy wykonujemy najczęściej z bardzo masywnych materiałów. Grubość materiałów ma kluczowe znaczenie ze względu zarówno na wygląd jak i sztywność konstrukcji. Brama wykonana z materiałów o zbyt cienkich przekrojach będzie mało atrakcyjna wizualnie, dodatkowo będzie delikatna oraz będzie posiadać zdolność do popadania w wibracje lub nawet niekontrolowanego ugięcia się. Jedyną pozytywną cechą takich bram jest ich niska cena dlatego są to najczęściej produkty marketowe lub wykonywane w kiepskich i niedoświadczonych zakładach. W naszej firmie takich konstrukcji nie proponujemy naszym klientom, wszelkie kute bramy opuszczające nasz zakład są w 100% dopasowane pod względem gabarytów, przekrojów, sztywności i wzoru. Kute bramy uchylne występują w wariantach ażurowych, częściowo ażurowych oraz pełnych.

Bramy ażurowe

Brama kuta ażurowa
Brama kuta ażurowa

Kute bramy ażurowe to najstarszy i najczęściej spotykany rodzaj bramy uchylnej. Główną cechą charakterystyczną jest ich przezroczystość, bramy te mogą być zbudowane w najróżniejsze wzory jednak bez względu na stopień skomplikowania wzoru posesja znajdująca się za taką bramą jest widoczna. Jest to bardzo dobry wybór dla osób z dużym ogrodem i domem nie znajdującym się bezpośrednio przy bramie. Wówczas architektura i rośliny znajdujące się w ogrodzie nie będą nie potrzebnie zasłonięte przez bramę a jednocześnie dadzą odpowiednią dozę prywatności. Takie bramy są również idealne w momencie kiedy działka na której umieszczona jest inwestycja jest na tyle duża że można pozwolić sobie na zrobienie nieregularnego wjazdu o kształcie łuku bądź ronda. Jeżeli nasz dom znajduje się jednak w bliższej odległości od drogi wjazdowej można zastanowić się nad bramą kutą częściowo ażurową lub pełną.

Bramy częściowo ażurowe

Jak sama nazwa mówi są to bramy ażurowe z dodatkowymi elementami zasłaniającymi wbudowanymi we wzór i wynikającymi i współgrającymi z tym wzorem. Jeżeli zależy nam aby częściowo zasłonić posesję, a jednocześnie nie nadawać bramie przesadnej ciężkości to warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem. Elementy zasłaniające najoptymalniej dodać wówczas na wysokości wzroku potencjalnego przechodnia. Dużym plusem takich bram jest to że najczęściej są one zdecydowanie tańsze od bram kutych pełnych ponieważ do ich stworzenia nie trzeba używać aż tak dużej ilości materiałów

Kute bramy pełne

Brama kuta pełna
Brama kuta pełna

Bramy pełne to rodzaj bramy wjazdowej który zapewnia maksymalną prywatność na naszej posesji, jest to typ bramy często wybierany przez osoby których dom znajduje się blisko ulicy lub osób którym z innych powodów dokucza brak prywatności na własnej posesji. Bramy pełne najczęściej są bramami droższymi w konstrukcji od innych typów kutych bram ponieważ oprócz typowego wzoru ażurowego występują tutaj na całej powierzchni bramy elementy zasłaniające a w niektórych przypadkach również budowany jest drugi wzór ozdobny od wewnętrznej strony posesji na której zamontowana jest brama. Z tego względu bramy pełne możemy podzielić na bramy pełne ze wzorem jednostronnym oraz bramy pełne ze wzorem dwustronny.

Bramy pełne ze wzorem jednostronnym

Tego typu bramy wjazdowe są to najczęściej zmodyfikowane wersje bram ażurowych o wzmocnionej ramie z dodatkowo zamontowanym pełnym elementem zasłaniającym od wewnętrznej strony posesji. Bramy te od zewnętrz są bardzo podobne do bram pełnych dwustronnych, jednak od wewnętrznej strony posesji nie posiadają wzoru ozdobnego. Bramy te zapewniają taką samą prywatność jak bramy dwustronne jednak brak wzoru ozdobnego od strony wewnętrznej może powodować pewien dyskomfort ponieważ ozdoby na bramie można obserwować tylko od strony zewnętrznej. Dyskomfort ten może jednak zrekompensować cena takiej bramy która jest zdecydowanie niższa od bramy kutej dwustronnej.

Bramy kute pełne – dwustronne

Jest to najczęściej najbardziej skomplikowany, najdroższy i najcięższy typ bram kutych. Bramy tego typu bardzo często ważą powyżej 1000kg i są przeznaczone dla wymagających klientów którzy chcą mieć poczucie prywatności na swojej posesji, a jednocześnie nie chcą odczuwać dyskomfortu spowodowanego nieatrakcyjnym elementem zasłaniającym widocznym od strony wewnętrznej posesji jak w przypadku bram jednostronnych. Nasza firma jest jedną z nielicznych firm w Europie która wypracowała technologie produkcji takich bram oraz pełnego ich zabezpieczania antykorozyjnego.
Bramy kute przesuwne

Bramy przesuwne są mniej popularną wersją bram wjazdowych stosowaną najczęściej na posesjach w których nie ma miejsca zastosowania bramy uchylnej. Wykonanie bramy przesuwnej jest droższe niż bramy uchylnej, brama przesuwna jest również najczęściej mniej widowiskowa niż uchylna. Bramy przesuwne posiadają również duże ograniczenia pod względem grubości oraz gęstości wzoru.

Jakość wykonania naszych bram

Wszelkie bramy produkowane w naszej firmie produkowane są wg najwyższych możliwych standardów rzemieślniczych co gwarantuje najwyższą jakość.

Blog o kowalstwie